SES VER SUS

SesVerSus (Kuruluşu 2011, Ankara Türkiye) Ekip üyelerinin birçoğu, 2005 – 2013 yılları arasında TRT Ankara Radyosu Çoksesli Gençlik Korosu’nda acappella müziğin Türkiye’ ye getirilmesi ve yaygınlaştırılmasında öncü olan, Feruzan ESMERGÜL ve Seval IRMAK’ tan ses, şan, koro eğitimleri aldı ve korist olarak çalışmaya başladı. 2011 yılının Ocak ayında, birlikte şarkı söylemekten keyif alarak yola çıkmış, farklı meslek gruplarından oluşan şefsiz bir vokal topluluğu olan SesVerSus kuruldu. Çoksesli acappella alanında eserler icra eden SesVerSus Vokal Topluluğu, koral eserlerden çağdaş yapıtlara, türkülerden caza, çeşitli dillerden ve coğrafyalardan farklı renkleri de bünyesinde barındıran, müzik yelpazesini daima geniş tutan bir anlayışla çalışmalarına devam etmektedir.
SesVerSus, ulusal ve uluslararası anlamda yenilikçi, çağdaş bir repertuvar oluşturmanın yanı sıra kendi içinde de Çoksesli koro müziği dağarcığına yerli-yabancı eser ve düzenlemeler kazandırmayı hedeflemiştir.

Menajer / Tonmaister :
Oğuz Mutlu GÜVEN
1983 İstanbul doğumlu olan Oğuz Mutlu GÜVEN müzikle ilgilenmeye çocuk yaşlarında aldığı özel enstrüman kurslarıyla başladı. 2005 yılında kendi firmasını kurdu. 2009-2015 yılları arası özel bir şirketler grubunda birinci derece imza yetkili Genel Müdürlük ve Danışmanlık yaptı. 2011 yılından bu yana kurucu üyesi olduğu SesVerSus Vokal Topluluğu’nda müzik çalışmalarının yönünün belirlemesinin yanı sıra, SesVerSus’un ulaşması gereken hedeflere yönlendirilmesi ve yönetilmesi işlerini üstlendi. Grubun tonmayster, mix mastering ve menajerliğini de üstlenen Güven, yönetim konusunda uzmandır. Doğuş Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi İşletme Anabilim Dalı’nda İşletme Yönetimi ve Kurumsal Yönetim konularında Lisansüstü çalışmalarına devam etmektedir. Evlidir.

 

WEB SİTESİ:

www.sesversus.com.tr

Category
YETİŞKİN KOROLAR
Tags
Vokal Topluluk