SEVDA-CENAP AND MÜZIK VAKFI KADINLAR KOROSU

Koromuz, ülkemizde çoksesli müziğin tanıtılmasına, benimsenmesine ve geliştirilmesine her türlü olanakları ile hizmet eden Sevda-Cenap And Müzik Vakfı bünyesinde: Kadınların müzikle üretmelerini sağlamak, Yarım kalmış eğitimlerini sürdürmek, gizli yeteneklerini ve bastırılmış duygularını açığa çıkarmak, çoksesli müziği yaymak, boş zamanları değerlendirmek, Müzikle sevgi, saygı ve dostluk ilişkileri kurmak, amacıyla 17 Kasım 1999‘da kuruldu.

Şef Cihan Can yönetiminde 17 korist ile çalışmalarına başlayan ve “Her Kadın Şarkı Söylemeli” dileğiyle herkesi kucaklayan koromuz, farklı mesleklerden ve yaşlardan, emekli ve halen aktif çalışan yaklaşık 65 korist ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Ülke genelinde çeşitli Dernek ve Vakıflarla kadınlar, eğitim, sağlık ve sosyal sorumluluk projelerine farkındalık yaratmak üzere konserler veren koromuz, Ankara, Denizli, İzmir, Çanakkale, Afyon ve İzmir’de düzenlenen Korolar Şenlikleri’ne düzenli olarak katılmaktadır. Ülke dışında da Bulgaristan, İtalya, Rusya, Macaristan, İspanya, Hırvatistan’da konserler vermiş olan Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu 20. yılını kutlamak üzere hazırlanmaktadır.

Ülke genelinde çeşitli Dernek ve Vakıflarla kadınlar, eğitim, sağlık ve sosyal sorumluluk projelerine farkındalık yaratmak üzere konserler veren koromuz, Ankara, Denizli, İzmir, Çanakkale, Afyon ve İzmir’de düzenlenen Korolar Şenlikleri’ne düzenli olarak katılmaktadır. Ülke dışında da Bulgaristan, İtalya, Rusya, Macaristan, İspanya, Hırvatistan’da konserler vermiş olan Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu 2019’da 20. yılını kutlamıştır.

 

KORO ŞEFİ:

CİHAN CAN

Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü mezunu olan Cihan CAN, Ayrancı Lisesi Kültür Müdür Yardımcısı olarak yılın öğretmeni seçilmiş ve Ocak 1999’da emekli olmuştur. İlk koro yönetimi derslerini Saip EGÜZ ve Gürer AYKAL’dan alarak koro şefliğine yoğunlaşmıştır. Çocuk ve gençlik koroları kurmuş, yönetmiş ve birçok ödül almıştır. TRT’nin ve Milli Eğitim Bakanlığının çocuklara yönelik müzik eğitimi programlarında çeşitli görevler üstlenmiştir.

Millî Eğitim Bakanlığının il ve ilçe bazında eğitim öğretim programlarının hazırlanmasında, yarışma ve şenlik organizasyonlarında çeşitli görevler yapan Cihan CAN , halen Sevda Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu ve Farkındalık Korosu’nu çalıştırmaktadır. Çağdaş Türk kadını kavramına sahip çıkarak, CUMHURİYET KOROLARI  organizasyonlarında yer almakta ve Türkiye Polifonik Korolar Derneğinin düzenlediği değişik illerdeki korolar şenliklerine aktif olarak  katılmaktadır.

‘BÜTÜN   KADINLAR   ŞARKI  SÖYLEMELİ’  sloganıyla müzik yolculuğuna devam etmekte olan Cihan Can, tüm kadınları müziğe davet ediyor.

 

WEB SİTESİ:

www.farkindalikkorosu.org

Category
YETİŞKİN KOROLAR
Tags
Kadın Korosu