JAZZBERRY TUNES

2014 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulmuştur. Şef Yiğit Deniz ve Mustafa Çağlayan Durmaz öncülüğünde kurulan koro, kısa zamanda adını duyurmayı başarmış ve geniş repertuvarı ile ilgi toplamıştır. Bugüne kadar farklı kültürlerden ve toplamda 11 farklı dilde çağdaş ve caz eserler seslendirmiş olan koro, Türkiye’nin en saygın bestecilerinin çok sesli eserlerine de repertuvarında yer vermiştir. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde konserler veren Jazzberry Tunes, ulusal ve uluslararası festivallerde boy göstermiş ve ödüllere layık görülmüştür.

Jazzberry Tunes, 2019 yılında Fransa’da gerçekleşen ve Avrupa’nın en büyük koro organizasyonlarından biri olan Les Choralies festivalinde yer almış ve ülkemizi yurtdışında temsil etmenin gururunu yaşamıştır. Avrupa dinleyicisinden büyük ilgi gören koro, farklı şehirlerden konser davetleri almıştır. Koro, 2020 yılında Macaristan’da düzenlenmesi planlanan ve dünyanın en köklü ve saygıdeğer koro yarışmalarından biri olan Bela Bartok Uluslararası Koro Yarışmasına davet alan sayılı korolar arasına girmiştir. Jazzberry Tunes, bu yıl Covid-19 nedeniyle iptal edilen yarışmaya, 2022 yılında ülkemizi temsil etmek üzere tekrar davet edilmiştir ve bu hedefi gerçekleştirmek üzere çalışmalarına azimle devam etmektedir.

 

KORO ŞEFİ:
YİĞİT DENİZ

1990’da Eskişehir’de doğdu. Müzik hayatına genç yaşta klasik gitar ve piyano eğitimi alarak başladı. ODTÜ Makine Mühendisliği bölümünde okurken Yıldız İbrahimova’nın “Uygulamalı Caz” sınıfında bulunmasının yanı sıra ODTÜ Şan Korosu’nda da yer aldı. Şan sınıfında West Side Story, Midas’ın Kulakları gibi müzikallerde rol aldı ve aynı zamanda klasik ve türkçe eserler seslendirdi. 2014 yılında lisans eğitimini tamamlamasının ardından Uygulamalı Caz sınıfından arkadaşlarının da desteği ile Jazzberry Tunes korosunu kurdu. Kuruluşundan bu güne koronun şefliğini üstelenerek yurt içi ve yurt dışında konserler vermeye devam ediyor. 2018 yılında Türkiye’nin önde gelen amatör müzikal tiyatro oluşumu Lemur Sanat’ın yapımcılığını yaptığı We Will Rock You Müzikali‘nin müzik yönetmenliği ve orkestra şefliğini yaptı. 2019 yılında Lemur Sanat ile Showbiz vokal grubunda oyuncu olarak yer alarak müzikal tiyatro konserleri verdi. Koro Kültürü Derneği yönetim kurulunda yer alarak Türkiye’de koro bilincinin ve kültürünün yayılmasına yönelik çalışmalar yürütmektedir. Türkiye ve Avrupa’da koro şefliği çalıştaylarına katılmasının yanı sıra, şu anda ise Atilla Çağdaş Değer ile şeflik çalışmalarına, Arda Doğan ile vokal koçluğu eğitimlerine devam ediyor.

ÇALIŞMA GÜN VE SAATLERİ:
Salı / 19:00 – 22:00
Cumartesi / 16:30 – 20:30
Perşembe / 19:00 – 22:00 (seyrek olarak)

WEB SİTESİ:
www.jazzberrytunes.com

Category
YETİŞKİN KOROLAR
Tags
Karma Koro