FEMİNANKA KADINLAR KOROSU

2022 Eylül ayında Bükay Muratoğlu, Cem Muratoğlu ve Gökhan Kalender enerjisi ile kurulan, şef Gökhan Kalender ile çalışmalarına başlayan koro, kadın sesinin çokseslilikteki tılsımına ve müzikal evrenine olan inançla kurulmuş bir kadınlar korosudur. Modern Türk ve dünya ezgilerini çoksesli müzik ile ifade ederek farklı dil ve kültürler arası etkileşimi yaymak, ulusal ve uluslararası platformlarda performans sergilemek amacıyla yola çıkmıştır. Hem akademik hem de eğitsel bir çalışma anlayışı yürütmektedir. Hacettepe Devlet Konservatuarı-Dünya Koro Günü, Impact Hub Sosyal Girişimciler Yeni Yıl Pazarı, Yeni Yıla Merhaba Konseri gibi etkinliklerde seyircisiyle buluşan FeminAnka, Koro Eğitimcileri Derneği çatısı altında Çankaya Belediyesi Muammer Sun Müzik Atölyesi’nde çalışmalarına devam etmektedir.

 

KORO ŞEFİ:

GÖKHAN KALENDER

1991 yılında Çorum’da doğdu. Koro müziği yaşamına ortaokul öğrenimi süresince yer aldığı Yeter Ayık Döner yönetimindeki Atatürkçü Düşünce Derneği Çorum Şubesi Çocuk Korusu ile başladı. Burada görev aldığı süre boyunca çeşitli konser ve festivallere katıldı. Daha sonra Çorum Andolu Güzel Sanatlar Lisesi sınavlarını kazanarak mesleki müzik hayatına başlamış oldu. Koro çalışmalarını Sacide Önsöz ve Hakan Önsöz ile sürdürdü. Çeşitli konserler ve festivallerde yer aldı.


Lise öğrenimi bittikten sonra 2009 yılında lisans eğitimine Cumhuriyet Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Şan Ana Sanat Dalı’nda başlamış oldu. Burada Lisans ve Lisans Karma korolarında yer aldı ve Derya Kaçmaz, Dilek Moğulbay gibi şeflerle çeşitli konserve festivallerde yer aldı. 2011 yılında Lisans III. Sınıfta Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitim Ana Bilim Dalı’nda misafir öğrenci olarak öğrenim gördü. Burada koro derslerini Çiğdem Aytepe ile yürüttü. Sınıf korosu ile çeşitli konser, festival ve yarışmalara katıldı, dereceler aldı.


2013 yılında mezun olduktan sonra koro müziği sevgisi ile Çiğdem Aytepe ve Atilla Çağdaş Değer
in kurduğu Muammer Sun Korosu, Ertuğrul Oğuz Fırat Korosu ve Saygun Filarmoni korolarında şarkı söylemeye devam etti. Çeşitli konser, festival ve yarışmalara katılarak ödüller aldı. Bu korolarda söylerken TRT Çoksesli Korosu Şefi Elnara Kerimova ve Kazakistan Filarmoni Korosu Şefi Prof. Dr. Gulmira Kuddibadavoma ile çalışarak Türksoy Gençlik Korosu!nda Türkiye temsilcisi oldu. Bu koroyla 6 yıl Türkiye ve Avrupada çeşitli Konser, festival ve yarışmalara katılarak dereceler aldı. Üniversiteden Mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi İDV Özel Bilkent İlkokulunda müzik öğretmeni olarak çalışmaya başladı.


Halen Çiğdem Aytepe ve Atilla Çağdaş Değer
in yönettiği Saygun Filarmoni, Ertuğrul Oğuz Fırat korolarında, Türksoy Gençlik Korosunda Tenor olarak görev almakta, Bilkent Üniversitesi İDV Özel Bilkent İlkokulunda Temel Müzik Eğitimi ve de koro derslerini yürütmektedir.

 

ÇALIŞMA GÜN VE SAATLERİ :

SALI 19:30 – 20:30 Grup Çalışmaları
PAZAR 15:00 – 17:30 Toplu Çalışma

 

WEB SİTESİ:
www.feminanka.org

BAŞVURU LİNKİ:
https://forms.gle/kzk4bn1hrzc7y9mn6

 

Category
YETİŞKİN KOROLAR
Tags
Kadın Korosu